Exclusive Homes EXCLUSIVE HOMES Ayın Projesi Piyalepaşa İstanbul ile bir semt yeniden inşa edildi

Piyalepaşa İstanbul ile bir semt yeniden inşa edildi

Polat güvencesiyle İstanbul’un en eski ve tarihi semtlerinden Piyalepaşa’da hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’da yaşam Haziran ayında başlıyor. 60 yılı aşkın köklü geçmişiyle gayrimenkul sektörünün öncü markalarından biri olan Polat tarafından, Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı olarak inşa edilen Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın başlamasına çok az kaldı. İlk etabı Haziran ayında sakinlerine teslim edilecek olan proje, geniş daire seçenekleri, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın yer aldığı karma yaşam konseptiyle yatırımcılara ihtiyaç duydukları her şeyi bir arada sunuyor.

Karma yaşam projesi

4 milyar TL yatırım değeriyle İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, İstanbulluların özlemini duyduğu semt hayatını yeniden canlandırmayı hedefliyor. Proje, içerisinde 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklükte ve tipte toplam 760 konut ve 190 rezidansın yanı sıra ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın yer aldığı karma yaşam konseptiyle tasarlanıyor. Konutların büyüklükleri 55 ile 240 metrekare arasında değişiyor.

Projede salon ve odaların yer-tavan yükseklikleri 2.90 metre iken, diğer bölümlerde 3.10 metreye kadar çıkabiliyor. Piyalepaşa İstanbul projesinin Alışveriş Sokağı’nda ise, 36 bin metrekarelik bir kısım kiralanabilir alanlara ayrılıyor. 2019 yılının Mart ayında teslimlerin gerçekleşeceği kiralanabilir alanlar kısmında, 120 adet bağımsız bölüm yer alıyor. Ayrı bir blokta konumlanan rezidans kısmı, sakinleri için her şeyin düşünüldüğü bir hayat sunuyor. Bu blokta concierge hizmetleri kapsamında; misafir kabulünden uyandırma servisine, temizlik hizmetlerinden bilet teminine kadar 7/24 hizmet alınması mümkün.

Yaşam Alışveriş Sokağı’nda

Yüzde 48’lik bir kısmı yeşil alana ayrılan Piyalepaşa İstanbul, Alışveriş Sokağı içinde yer alan ulusal ve uluslararası mağazalarıyla İstanbulluların yeni buluşma adresi olmayı hedefliyor. Alışveriş Sokağı ile İstanbulluları şehre ve sokağa geri çağıracak olan projede ‘yaşayan’ bir semt dokusu vurgulanıyor. Piyalepaşa İstanbul, semt duygusunu insanlara yaşatmak üzere bakkalı, simitçisi, manavıyla gündelik hayatın aktığı, kahvelerin yudumlandığı, İstanbulluların özlemini duyduğu sadelik ve huzuru insanlarla buluşturuyor. Mimarisi ve konsepti ile Nişantaşı ve Beyoğlu’nu anımsatan, 550 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğindeki 2 katlı Alışveriş Sokağı’nda, 120 mağazanın yanı sıra 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fast food noktaları ile farklı damaklara hitap eden seçkin restoran ve kafeler bulunuyor. Yürüyüş yolu üzerindeki 2 bin 500 metrekarelik spor merkezinde ise, fitness’tan basketbol sahasına, yüzmeden pilates’e kadar birçok farklı sporu yapmak mümkün.

Kültür sanatla iç içe

Kısa süreli park, taksi ve vale imkânlarının yanı sıra metrobüs ve metrolara shuttle hizmeti gibi avantajlar sunan Alışveriş Sokağı’nda yıl içerisinde çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlenecek. Buna göre; Piyalepaşa İstanbul’un simgesi olan Saat Kulesi, adeta bir kültür sanat merkezine dönüştürülecek. Projede yer alan 1000 metrekarelik sanat merkezi içerisinde ise 700 metrekarelik bir sergi salonu yer alacak. Bunun yanı sıra 3 bin 900 araçlık 4 katlı otopark alanı bulunan projede ziyaretçiler araçlarını rahatlıkla park edebilecek, kısa süreli park, taksi ve vale imkânlarının yanı sıra metrobüs ve metrolara shuttle hizmeti alabilecekler.

Piyalepaşa İstanbul şehre bir adım mesafede

Ulaşım açısından merkezi bir konumda bulunan Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika mesafede yer alıyor. Ulaşım imkânıyla da oldukça dikkat çeken proje, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumda bulunuyor. Projeden Beyoğlu’na 3 dakikada, metroya 5 dakikada, Nişantaşı’na 7 dakikada ve Atatürk Havalimanı’na ise 20 dakikada ulaşılabiliyor.

900 Bin TL’ye ev sahibi olun

Piyalepaşa İstanbul, başlattığı cazip kampanya ile yatırımcılara kolaylıkla ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Deneyimli firma başlattıpı kampanya kapsamında yatırımcılara yüzde 35 peşin, kalan 48 ay yüzde 0, 60 ay yüzde 0.20, 72 ay yüzde 0.35, 84 ay yüzde 0.45, 96 ay yüzde 0.50, 108 ay yüzde 0.57 ve 120 ay yüzde 0.60 faizli cazip ödeme seçenekleri sunuyor. Ödeme konusunda kişiye özel farklı seçenekler sunan Piyalepaşa İstanbul’da konutların metrekaresi 11 bin TL’den, rezidansların metrekaresi ise 14 bin TL’den başlıyor. Projede konut fiyatları 970 bin TL’den, rezidans fiyatları ise 900 bin TL’den başlayan fiyatlarla yatırımcıların beğenisine sunuluyor.

 Piyalepaşa İstanbul Projesi Ayrıcalıkları

– Mahalle bazında LEED Sertifikası adayı (Türkiye ve dünyadaki ilk projelerden biri.)

– Karma proje (Konut, rezidans, ofis, otel, Alışveriş Sokağı)

– Alışveriş Sokağı (120 mağaza,  food court, çocuk oyun alanı, 9 salonlu sinema)

– 2 bin 500 metrekare spor merkezi

– 3 bin 900 araç kapasiteli kapalı otopark

– Elektrikli otomobiller için şarj istasyonları

– Her konuta özel balkon ve depo alanı

– Yüksek tavan ve gün ışığından faydalanmayı maksimuma çıkarmak için yerden tavana uzanan büyük pencereler

– Örnek dairelerde sergilenen modern ve klasik dekorasyon seçenekleri

-Lokasyon ( Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika mesafesinde)

 

 

 

Yorumlar kapalı.