Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Butik Yalınayak lüks konsepti Epique Island’da

Yalınayak lüks konsepti Epique Island’da

Bodrum’un cennet güzelliğindeki noktalarından Tilkicik Koyu’nda yükselen Epique Island 2017 yazında “Yalınayak Lüks” konseptiyle açılmaya hazırlanıyor. Aksoy Holding’in dünyaca ünlü Güney Amerikalı mimarlık firması SAOTA ile birlikte hayata geçirdiği Epique Island 75 lüks villa, 150 tekne bağlama kapasiteli marina, 50 suitten oluşan butik otel, plajlar, havuz ve restoranlardan oluşuyor. Villa, marina ve butik otelden oluşan projenin mimarisi, doğaya saygılı ve yenilikçi çözümlerle öne çıkan SAOTA’nın çalışmalarıyla hayat buluyor. Projenin mimari proje müellifliğini Boran Ekinci Mimarlık, iç mimarlığını Güney Afrikalı ARRCC, iç mimari projelendirmesini HAS+KOEN Mimarlık, peyzaj mimarlığını ise Deniz Arslan üstleniyor.

Korunaklı sahili ve masmavi denizi ile Bodrum’da hayat bulan Epique Island yarımadanın özel konumu ve coğrafi özellikleri göz önünde tutularak her biri panaromik manzaraya sahip bahçeli 3 ana tipte 10 farklı seçenekte villa olarak tasarlandı.

Doğallık ve lüks bir arada 

Adanın organik dokusundan uzaklaşmamak için doğal malzemelerin kullanıldığı ve renk seçimlerine ve peyzaja ayrıcalıklı olarak önem verilen proje tüm detaylarıyla sürdürülebilirlik prensipleriyle öne çıkıyor ve zamanın ötesinde bir yaşam sunuyor. Villaların içerisinde doğal bir havalandırma özelliği sağlamak için açılabilir büyük kapılar ve pencereler tercih edilirken, yapay ışığın kullanımını azaltan geniş olanaklara sahip mimari bir tasarımın uygulanmasına da önem veriliyor.

126 dönüm arazi üzerine konumlanan Epique Island’da tamamı deniz manzarasına hakim, konumlarına göre 10 farklı seçenekle tasarlanan 75 lüks villa, 50 suitten oluşan butik otel, plajlar, açık havuz ve deniz havuzu, 150 tekne kapasiteli marina, çocuk kulübü, heliport, restoran ve barlar ile fitness ve yoga alanları yer alıyor.

Özgürlüğe açılan avlu ve teras alanları

Bodrum’u dört mevsim yaşama imkanı sunan villalardan bağımsız olarak tasarlanan avlu ve teras alanları özgür hava alanları oluştururken, elektronik ve mekanik sistemler ise ısıtma ve soğutma için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılıyor. Epique Island’ın hayata geçirilme sürecinde bölgenin bitki örtüsü projenin konseptine uyum sağlayacak şekilde uygun peyzaj çalışması yapılarak mimari tasarım ile projenin içerisine dahil ediliyor.

2017 yılında sahiplerine kavuşacak olan Epique Island, örnek olarak hazırlanan model ev ile gelecek hayalini yaşatmak için misafirlerini bekliyor.

Yorumlar kapalı.