Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma Porta Vadi ile Belgrad Ormanı’na komşu yaşam

Porta Vadi ile Belgrad Ormanı’na komşu yaşam

Tümyapı güvencesiyle Kağıthane’de yükselen Porta Vadi, incelikli detayları ve avantajlı konumuyla bölgeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Nezih yaşam alanları inşa etme arzusuyla projeler gerçekleştiren Tümyapı, 2005 yılında Zekeriyaköy’de Doğa Evleri projesini ve 2011 yılında ise Hasdal’da yer alan Finanskent projesini hayata geçirdikten sonra, şimdi de İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kağıthane’de inşa ettiği Porta Vadi projesiyle bölgenin enerji akışını değiştirmeyi hedefliyor. Cendere Caddesi’nde hayat bulan proje 165 milyon TL yatırım değerine sahip.

Karma yaşam projesi

2017 yılında inşasına başlanan Porta Vadi projesi iş dünyasıyla prestijli yaşamı bir arada sunuyor. Belgrad Ormanı ve Sadabat Deresi’ne komşu konumda yükselen Porta Vadi, 34 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçiriliyor. Konut, ofis ve mağazalardan oluşan bir karma yaşam projesi olarak tasarlanan projede toplam 75 konut, 166 ofis ve 20 mağaza bulunuyor. Porta Vadi projesinde alıcılara farklı büyüklüklerdeki ofis ve mağazaların yanında, her kesime hitap edecek 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri sunuluyor. Konutların boyutları 95 ile 310 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Projenin konut bölümünde, Belgrad Ormanı ve Sadabat Deresi tarafına bakan teraslı daireler ve çatıda büyük bir havuz tasarlanıyor.

Her şey detaylandırıldı

Tümyapı, Porta Vadi projesiyle bir evden ziyade yaşam alanı yaratıyor. Bu sebeple projenin akıllı alt yapı sistemlerine oldukça önem veriliyor. Porta Vadi projesinin zemin ve alt yapı konularında İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki en yetkin isimlerden danışmanlık alınıyor. Projenin zemin altında sağlamlığı artırmak amacıyla toplam uzunluğu 112 kilometreyi bulan beton kolonlar kullanılıyor. Ayrıca bloklar arası mesafesi 35 metre olan proje, bu yönüyle de birçok projeye nazaran daha ferah bir kullanım alanı sunuyor. Ortak alanlarında çevreye duyarlı aydınlatmalar ve yağmur suyunu depolayarak yeşil alanların sulanmasına olanak veren bir sistemin yer aldığı Porta Vadi’nin keyifli bir yaşam alanı olarak hizmet vermesi için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar planlanıyor. Projenin sakinlerine sunduğu sosyal donatı alanları arasında, eşsiz peyzaj alanları, çatıda açık havuz ve güneşlenme alanları, fitness merkezi, kapalı otopark ve güvenlik hizmeti bulunuyor.

Modüler ofis tasarımı

Porta Vadi projesinde konut sahiplerine sunulan konfor, ofis ve mağaza sahiplerine de sağlanıyor. Projede yer alan mağazalar, çift cephe ile hem caddeye hem de dere ve ormana bakacak şekilde tasarlanıyor. Metrekare fiyatı 12 bin TL’den başlayan ofis ve mağazaların tavan yüksekliği 6 metreyi buluyor. Projede, 48 metrekareden 2 bin metrekareye kadar değişen boyutlarda ofis alanları ve 113 metrekareden 873 metrekareye kadar farklı boyutlarda mağazalar bulunuyor. Ofis ve mağazalar, 550 bin TL’den 20 milyon TL’ye kadar değişen fiyatlarla yatırımcıların beğenisine sunuluyor. Ayrıca projede ofislerin modüler tasarımı sayesinde 4 bin metrekare büyüklüğe kadar ofis planlaması yapılabiliyor. Konut, ofis ve mağazaların karmasından oluşan Porta Vadi projesi 300 metreye sahip cephesiyle tamamlandığında Cendere Caddesi’ndeki en geniş cepheye sahip yapısı olacak.

Maslak’a 2 dakika

Porta Vadi; İstanbul’un merkezinde bir tarafı orman, bir tarafı Sadabat Deresi olan, huzuru bol bir alanda konumlanıyor. Haliç-Göktürk arasında yapılacak hafif raylı sistem (Dekovil Hattı) ve Hasdal-Ümraniye Tüneli’nin yanı başında inşa edilen proje, Dolmabahçe-Ayazağa Karayolu Tüneli, Hasdal-Ümraniye Tüp Geçidi, Havaray ve Metro gibi ulaşım akslarına yakın konumuyla da İstanbul’un her noktasına ulaşım açısından avantaj sağlıyor. Projeden Levent ve Maslak’a 2 dakikada erişilebiliyor. Ayrıca Porta Vadi, Türk Telekom Stadyumu, alışveriş, kültür ve sanat merkezlerine yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

0 peşinat, 0 faiz fırsatı

Tümyapı’nın, 2018 yılının sonunda teslimleri gerçekleştirmeyi planladığı Porta Vadi projesinde konutların fiyatları 900 bin TL ile 3 milyon TL arasında değişiyor. Basın tanıtımı yapılan Porta Vadi projesinde yatırımcılara 30 Mart 2018 tarihine kadar “0” peşinat ve “0” faiz fırsatı ile peşin alımlarda yüzde 25 indirim ve şirket bünyesinde 36 ay vade seçeneği sunuluyor.

 

Yorumlar kapalı.