Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma Roya Nova Düşlediğiniz Gibi Değil, Düşündüğünüz Gibi Yaşamın Adresi

Roya Nova Düşlediğiniz Gibi Değil, Düşündüğünüz Gibi Yaşamın Adresi

Anadolu Yakası’nın cazibe merkezi Ataşehir’de yükselen Roya Nova, insanı, hayatı ve sürdürülebilir çevreyi odağına alan bir yaşam konsepti vadediyor ve düşlediğiniz değil, düşündüğünüz hayatı sunuyor. Roya Yapı imzasıyla Anadolu Yakası’nın yaşam merkezi Ataşehir ile Ümraniye arasında hayata geçirilen Roya Nova Finans Merkezi’ne komşu konumuyla sürdürülebilir çevre odaklı bir yaşam ortaya koyuyor. 28 bin 800 metrekare inşaat alanı üzerinde inşa edilen Roya Nova 32 kattan meydana geliyor. Projede 1+0, 1+1 ve 2+1 olmak üzere toplam 255 daire bulunuyor. Yapıdaki 1+0 daireler 45,5 metrekare, 1+1 daireler 73 metrekare ve 2+1 daireler ise 108 metrekare boyutlarda tasarlanıyor.

Şeffaf tasarımıyla ön planda

Roya Nova projesinin mimari tasarımını TAGO Architects üstleniyor. Roya Nova projesinin tasarımında işlevsellik modern materyallerle bütünleştirilerek üst düzey kalitede yaşam alanları yaratılıyor. Bu sebeple proje bölgedeki yoğun kentsel ortama saygı duyacak şeffaflıkta tasarlanıyor. 30 katlı kule, ticari alt kütlenin üzerine konumlanmış iki farklı kütle olarak yansıtılıyor. Plandaki ışık kalitesi, panoramik manzara, servis alanlarının etkin bir şekilde birleştirilmesi ve mevcut kentsel doku ile iletişim, tasarımı şekillendiren temel parametreleri oluşturuyor. Yapının tasarımı kuleyi çevresindeki dokudan dramatik bir şekilde ayırıyor. Böylece, gelecekte bu bölgede yapılacak diğer kuleler için erişilebilir ve sürdürülebilir yaklaşımlara ilham vermesi hedefleniyor.

Sosyal hayat yanı başınızda

Roya Nova’nın en önemli noktalarından biri de yapının kendi sınırları içinden çıkılmadan hem sosyal ihtiyaçların, hem de işlerin yürütülebilmesini mümkün kılması. Bu fonksiyonları karşılama amacıyla sosyal tesis, toplantı salonları, hobi odaları, spor birimleri ve açık alanda toplanma alanları konumlandırılmış. Lobi ve ticari mekanlar kuleyi besleyen ihtiyaçlara hizmet ediyor. Ticari birimlerin desteklediği proje, finans merkezine yakınlığı ile de bir arayüz oluşturuyor.

Roya Nova incelikli detaylara sahip

Roya Nova’dan çıkmadan hem işlerinizi yürütebilmeniz hem de sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün. Projenin içerisinde beklentilerinizi karşılayacak şekilde donatılmış 3 toplantı salonu, 4 otopark katı, pilates ve grup dersleri de yapabileceğiniz kapsamlı bir spor salonu, sauna, buhar odası, masaj odası, şok dusu, soyunma odaları, sinema salonu, karaoke odası, dostlarınızı ağırlayabileceğiniz ya da evinize sipariş verebileceğiniz restoran, kafe, açık hava sineması, kulvarlı havuz, barbekü alanı ve deniz manzaralı bir teras bulunuyor. Gündelik ihtiyaçlarınıza cevap Roya Nova Düşlediğiniz Gibi Değil, Düşündüğünüz Gibi Yaşamın Adresi birçok dükkan da sadece bir adım mesafede konumlandırılıyor.

Güneşe yaklaşacaksınız

Roya Nova, modern zaman insanının hep daha fazlasını isteme içgüdüsüne duyarsız kalmamakla birlikte, bu özelliği çok daha rasyonel ölçülerde ele alarak, titizlikle planlanmış bir yapı projesi olarak öne çıkıyor. Proje, ev sahiplerini kullanmaya vakit bulamayacakları birçok fonksiyonun maddi yükünden koruyan, her anlamda verimli ve kişiselleştirmeye açık bir yaşam alanı oluşturuyor. Bunu sağlayan cephe tasarımı ve net alan kullanımını arttıran iç mekan yaklaşımları bu yaşam alanlarını destekliyor. Barındırdığı 255 adet dairenin güneş enerjisinden maksimum düzeyde faydalanacak şekilde konumlandırıldığı yapı, mimari tasarımı sayesinde insan gücünün minimalize edilmesini amaçlıyor. Projenin mimari tasarımı, tamamen tasarruf ve çevrecilik anlayışına göre özel olarak kurgulanıyor.

İstanbul’un tam merkezinde

Atasehir – Ümraniye arasında, Finans Merkezi’nin yanı başında yükselen Roya Nova, şehrin merkezinde yaşamanın ayrıcalıklarını ve avantajlarını sunuyor. Projeden 800 metre mesafedeki Finans Merkezi’ne, yanı başındaki metro istasyonuna, otobüs duraklarına ya da Türkiye’nin en büyük botanik bahçelerinden biri olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ne yürüyerek ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca ana artere kolayca çıkıp Ümraniye ile Doğu ve Batı Ataşehir’e kısa sürede erişilebiliyor.

 

Yorumlar kapalı.