Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma Neva Towers Moskova’nın Simgesi, Dünya’nın En İyisi

Neva Towers Moskova’nın Simgesi, Dünya’nın En İyisi

Rönesans ayrıcalığıyla, Moskova’nın simge gökdeleni haline gelen Neva Towers, hem şehrin iş ve yaşam merkezini bir arada buluşturuyor, hem de görkemli mimari detaylarıyla göz dolduruyor. Rönesans İnşaat’ın, Rusya’da emlak sektörünün durgunluk yaşadığı bir dönemde, Moscow City’de hayata geçirdiği Neva Towers,  şehrin 21. yüzyıl simgesi olacak niteliklere sahip bir proje olmasıyla şimdiden tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmiş durumda. Benzersiz konsepti, mimari detayları ve eşsiz manzarası ile merkezi iş alanı kompleksi olarak inşa edilen proje, çok kısa sürede “Moskova’da tüm zamanların en hızlı satan projesi” unvanını elde etti. Toplam 1.2 milyar dolar yatırımla hayata geçirilen ve karma kullanım projeleri alanında Rusya’nın sektörüne yeni bir soluk getiren Neva Towers, Rusya ve Çin başta olmak üzere tüm dünyadan yatırımcılar tarafından yakın markajda takip ediliyor.

İş ve yaşam alanı kompleksi

Kremlin Sarayı’na sadece 6 kilometre mesafede yükselen Neva Towers, Moskova’nın modern merkezi iş alanı kompleksi Moscow City’nin içerisinde hayata geçiriliyor. Neva Towers, 345 metre yüksekliğinde, 79 katlı ve 298 metre yüksekliğinde, 65 katlı iki kule ve iki kuleyi birleştiren podyum alanından meydana geliyor. Projenin içinde, konut olarak kullanılan 79 katlı birinci kulede yaklaşık 800 daire yer alıyor. 65 katlı ikinci kulenin ilk 26 katı ofis alanı geri kalan 39 katı ise yine konut olarak değerlendiriliyor. Ailelerin ve daha geniş hedef kitlelerin düşünülerek tasarlandığı Neva Towers’da dairelerin büyüklükleri 53 ile 142 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra, yatırımcıların talebine göre iki daireyi birleştirme ve aynı daireyi 2 veya 3 odalı yapma gibi alternatifler de sağlanıyor.

5 yıldızlı otel konsepti

Podyum projesinin içerisinde, konut sahiplerine ve ofis çalışanlarına hizmet verecek restoran, kafe ve mağazalar bulunuyor. Neva Towers’ın 4. Katında 7 bin metrekare büyüklüğünde  özel tasarlanmış bir çatı katı bahçesi bulunuyor. Proje, yeşil alan eksikliği yaşayan bölgede sadece yaşayanların kullanabileceği özel bahçe kullanım imkanı sunuyor. Bu alanda çocuklu aileler çocuklarını rahatça gezdirme fırsatına sahip oluyor. Projede ayrıca, çocuklar ve yetişkinler için dinlenme alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, bahçe manzaralı spor salonu, SPA merkezi, sinema, squash, sanal golf, karaoke odası gibi farklı sosyal ve eğlence merkezleri, bahçe katında ise kayak pisti, özel etkinlik alanları gibi sosyal aktivite yerleri tasarlanıyor. Moskova’nın merkezinde ayrıcalıklı birçok özelliğin bir arada bulunması projeyi 5 yıldızlı otel konseptinde modern bir yaşam alanı haline getiriyor. Projede ayrıca 2 bin 40 araçlık bir kapalı otopark da yer alıyor. Toplam iki etaptan oluşan projenin ilk etabının 2018 yılının sonunda, ikinci etabının ise 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Fusion Studio TIFF File

Neva Towers’ı Moscow City’deki diğer projelerden ayıran şey ise; doğru hizmet ve uygun fiyat, dolayısıyla iyi bir yatırım fırsatı olması. Projeye başlarken, bölgenin ve potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına hitap eden ve fark yaratan bir ürün oluşturmak için dizayn ve konsept üzerinde yoğun şekilde çalışan Rönesans İnşaat, bölge ihtiyaçlarını ve hedef kitleyi doğru şekilde analiz etmesi sayesinde bölgenin sembolü olmaya aday bir proje geliştiriyor.

En hızlı, en çok satılan proje

Satışlarına 2016 yılının Eylül ayında başlanan proje, Moskova’nın en hızlı satan projesi olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.  Bölgeye yeni bir yaşam tarzı sunan, modern bir karma hayat projesi olan Neva Towers, son 6 ayda Moscow City’deki projelerin  toplam satışının 4 katı üzerinde satış hızına ulaştı. Bunun yanı sıra lokasyon olarak çevrede bulunan 30’un üzerinde konut projesi arasında en çok satış hızına ulaşan proje olmasıyla da öne çıkıyor. Proje, yatırımcılara yüzde 20 peşin ödeme, 3 yıl sonra yüzde 70 ödeme, 3 yıl içinde ayda yüzde 10 peşin ödeme gibi seçenekler sunuyor. Kira getirisi çok yüksek olan projede efektif daire planları, Neva Towers’ı çok cazip bir yatırım fırsatı haline getiriyor.

Yorumlar kapalı.