Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma Büyükyalı Avrupa’nın En İyisi Seçildi

Büyükyalı Avrupa’nın En İyisi Seçildi

“İyi bir yaşam” anlayışıyla tasarlanan Büyükyalı İstanbul projesi, üstün özelliklerle donatılmış örnek dairesiyle, ‘International PropertyAwards’ töreninde, Avrupa’nın en iyisi ödülüne layık görüldü.

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında ve Emlak Konut GYO güvencesiyle, İstanbul’un gün geçtikçe değeri yükselen lokasyonlarından biri haline gelen Kazlıçeşme sahil şeridinde hayata geçirilen Büyükyalı Projesi, ayrıcalıklı özellikleriyle sakinlerine ve misafirlerine iyi bir yaşamın kapılarını açıyor. Büyükyalı, sunduğu “iyi bir yaşam” konseptine uygun olarak ultralüks özelliklerle donatılmış örnek dairesiyle de farklı kategorilerde katıldığı yarışmalardan ödül almaya devam ediyor. Projenin örnek dairesi ‘International PropertyAwards’ töreninde Avrupa’nın en iyi iç mimari ödülünün sahibi oldu.

Özgün detaylara sahip

Büyükyalı, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada ve Tarihi Yarımada’nın yanı başında, 111 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor. Yaşamın 2019 yılında başlayacağı proje, her aile tipine uygun olacak şekilde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleriyle tasarlanıyor. Lüks konut ve otel tecrübesine sahip Metex ile birlikte Özak GYO tarafından tasarlanan Büyükyalı İstanbul örnek dairelerinde kişiye özel, butik tasarım hissi uyandıran özgün detaylar dikkat çekiyor. Konutların iç mimari projeleri, lüks konut ve konaklama mimarisi alanında 25 yıldan fazla tecrübesi olan hem Metex Design Group’un kurucusu hem de Metex- Studio Erk’in kurucu ortağı olan Sinan Kafadar ve Metex Studio Erk’in kurucu ortaklarından Hüray Erk tarafından tasarlanıyor.

Proje, Golden Quartz ve Platinium Quartz olmak üzere iki farklı konseptte dizayn ediliyor. Sakinler yaşam zevkine göre isterse dikkat çekici Golden Quartz, isterse de sade ama şık Platinium Quartz konseptlerinden birini tercih edebiliyor. Her iki tasarımda da farklı yaşam tarzlarına ve mobilyalara uyum gösterebilecek dayanıklı ve nötr bir fon yaratan iç mimari ekibi, tüm dairelerde maksimum dolap ve depolama alanları oluşturarak lüksle birlikte fonksiyonel, zamana dayanıklı, verimli ve kullanışlı mekanlar üretiyor.

Zamansız tasarım

Büyükyalı İstanbul projesinin malzeme kullanımlarında, “konfor” ve “sürdürülebilirlik” ilkeleriyle hareket ediliyor. Doğru kalitede malzemeyi bulmak için çok ciddi bir araştırma ve zaman harcanıyor. Projede ortaya çıkarılmak istenen en önemli şey ise; her dairede ferahlık hissini yaratabilmek. Dairelerin giriş alanlarından itibaren geniş bir görüş açısına sahip olmasına ve ferahlık verecek şekilde planlanmasına özen gösteriliyor.

Daireye girince manzaranın hemen algılanabilmesi için tavanlar standartlardan daha yüksek projelendiriliyor. Aynı şekilde kapılar da standart kapı yüksekliğinin üzerinde yapılıyor. Büyükyalı’da her yaşam biçimine uygun, maksimum verimli ve fonksiyonel alanlar tasarlanıyor. Mekanların ebatsal konforu ve fonksiyonel bağlantının güçlü olmasına dikkat ediliyor. Zamandan bağımsız olarak her dönemin ihtiyacını karşılayacak mimari anlayışla dizayn edilen projede aradan yıllar geçse de değişen hayat tarzlarına uyum sağlayabilecek, kullanışlı daireler planlanıyor.

Yaşam alanlarına ayrı önem

Ebeveyn ve çocuk yatak odalarının tasarımında farklı amaçlı kullanımlara olanak sağlamak için yatak alanları ve çalışma alanlarının düzenine özellikle önem veriliyor. Ebeveyn yatak odalarında, yatak alanından ayrı olarak dinlenme ve çalışma alanları oluşturuluyor.  Salonlarda kayıp alan olmamasına büyük özen gösteriliyor. Denizkapı evleri banyolarında aynı anda aile bireylerinin kullanıma imkan tanımak için klozetlerin de ayrı bir kabin içinde olması sağlanıyor. Mutfakta en doğru çözümleri oluşturabilmek içinse projenin konsept aşamasında profesyonel, uluslararası mutfak firmalarıyla çalışılıyor ve en verimli yerleşime sahip dolap kullanımı kurgulanıyor. Mutfaklarda alan ve dolap kullanım kaybını önlemek için özel sürgü kapılar kullanılıyor. Mutfakların en dikkat çekici özelliği ise manzaraya bakan özel kahvaltı alanlarının oluşturulması.

Ulaşım çok kolay

Kara, deniz ve raylı sistem seçenekleriyle farklı ulaşım yollarını bir arada sunan Büyükyalı, marinası ve deniz shuttle’ları ile İstanbul trafiğine takılmadan istediğiniz yere kısa zamanda ulaşma imkânı sağlıyor. Büyükyalı’ya yalnızca 3 kilometre mesafede yer alan Avrasya Tüneli, projenin merkezi konumunu ve ulaşım kolaylığını güçlendiriyor. Büyükyalı sakinleri, yapımı devam eden Marmaray Zeytinburnu durağı sayesinde, şehrin tüm ulaşım ağlarına rahatlıkla bağlanarak, ulaşımda da ayrıcalık sağlıyor. Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre mesafede bulunan Büyükyalı, TEM, E5, Bakırköy ve Yenikapı İDO iskeleleri gibi önemli noktalara direkt bağlantı yollarıyla merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Büyükyalı, Tarihi Yarımada ve Topkapı Sarayı’na 8 kilometre, Taksim Meydanı ve Nişantaşı’na 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Misafirlerin geri dönüşleri ödülün habercisi

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, Avrupa’nın en iyisi ödülünün, yıllar süren çalışmalarının meyvesi olarak Büyükyalı’nın hedefledikleri kalitede olduğunu gösteren bir mesaj olduğunu şu sözlerle dile getirdi: “Büyükyalı projesinin ilk anından beri ‘verimlilik’ ve ‘fonksiyonellik’ felsefesiyle iyi yaşam inşa etmek için çalışıyoruz. Her şeyi en ince detayına kadar planlıyoruz. Bütün bu emeğimizin somutlaşmış hali olan örnek dairemizin ‘Avrupa’nın en iyisi’ şeklinde takdir görmesi de bize doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha göstermiş oldu. Projeyi incelemek için gelen ve örnek daireyi gezen misafirlerden gelen geri dönüşler bu ödüşün habercisi oldu.”

Aradığınız her şey burada

Özlediğiniz sımsıcak semt hayatı, Taş Meydan’da yeniden hayat buluyor. Büyükyalı Taş Meydan’da aslına uygun olarak restore edilen tarihi binalarda; kültür ve sanat merkezi, moda tasarım atölyesi, müzik okulu, çocuk kulübü, restoranlar ve tasarım butikleriyle loft’lar bulunuyor. Meydanı canlandıran yemyeşil avlularda ya da havuz kenarında dinlenirken, Taş Meydan’da neleri keşfedeceğinizi keyifle düşleyebilirsiniz.  Büyükyalı, gurme restoranları, sergileri, sanat atölyeleri, özel bahçeleri ve bisiklet yollarıyla, her yaştan semt sakinine iyi yaşamın kapısını aralayan aktiviteler planlıyor. Mahalle yaşamının bir parçası olacak ve semte spor kültürünü kazandıracak Büyükyalı Kulübü ise çocuklar ve büyükler için eşsiz fırsatlar sunmaya odaklanıyor. Büyükyalı Kulübü’nün altyapısı, temel dalların yanı sıra, yelken sporu, tenis, yüzme gibi alternatif branşları da içerecek şekilde hazırlanıyor.

Akıllı ev çözümleriyle tasarlanıyor

Büyükyalı İstanbul’daki tüm daireler, ‘akıllı ev’ konseptinde hazırlanıyor. Projedeki akıllı ev sistemlerinde sade ve kullanışlı otomasyon sistemleri tercih ediliyor. Daire içindeki yaşam alanları aydınlatma armatürleri, motorlu perdeler ve ısıtma sistemi, otomasyon üzerinden kontrol edilebiliyor; böylece ev sahipleri, telefonlarından lambaları veya perdeleri açıp kapatabilecek, ısıtma ayarları yapabiliyor. Daire geneli ısıtma sistemi otomasyondan kontrol edilebiliyor ve daire girişindeki “touch panel” üzerinden, sitedeki açık spor sahaları, çocuk oyun alanları gibi genel kullanım alanları izlenebiliyor. Daire girişindeki touch panel aynı zamanda interkom olarak da kullanılabiliyor. Akıllı telefonlarla otomasyona bağlı sistemler daireden veya dışarıdan kontrol edilebiliyor. Daire elektriği, buzdolabı hariç, evden çıkarken veya dışarıdayken kesilebiliyor.

Yorumlar kapalı.