Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma Portekiz’in en iddialı gayrimenkul projesi; Prata Lizbon

Portekiz’in en iddialı gayrimenkul projesi; Prata Lizbon

Norfin güvencesiyle Portekiz’in en iddialı gayrimenkul projesi olarak hayata geçirilen Prata Lizbon, uluslararası yatırımcılara Avrupa’da kazanç fırsatları sunuyor.

Portekiz’in önde gelen gayrimenkul yönetim şirketlerinden Norfin tarafından hayata geçirilen Prata Lizbon projesinin ilk aşaması tamamlandı. Portekiz’in başkenti Lizbon’un en iddialı ve büyük mimari projesi olan Prata Lizbon, 244 bin metrekarelik bir inşaat alanı üzerinde toplam 499 lüks konut olarak inşa ediliyor. Lizbon’un en hızlı büyüyen Parque das Nações’ bölgesinde konumlandırılan proje, tek odalı dairelerden 6 odalı dublekslere kadar farklı ihtiyaçlara göre konut çözümleri sunuyor. Projede konut seçeneğinin yanı sıra çalışan kesim için ofis seçenekleri de bulunuyor.

Yatırımcılar takipte

Lizbon’un kuzeydoğusu’nda eski sanayi bölgesinde inşa edilen Prata Lizbon projesi, modern mimari ile Portekiz kültürünü harmanlayan çizgisiyle tüm Avrupalı yatırımcıların şimdiden dikkatini çekmiş durumda. Proje aynı zamanda, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılara da avantajlı fırsatlar sağlıyor. Prata Lizbon projesi tasarlanırken hem manzaralı bir bölgede, hem de doğayla iç içe olmasına oldukça önem verildi. Bu sayede proje, Tagus nehri kıyısında, bolca yeşil alana sahip olacak şekilde inşa ediliyor.

Prata Lizbon projesinin mimari tasarımını Paris’in ünlü George Pompidou Merkezi, Londra’daki Abridge Kulesi ve Osaka Havalimanı gibi uluslararası işleriyle tanınan Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano’nun kurduğu Renzo Piano Building Workshop üstleniyor.

 

Yorumlar kapalı.