Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma İstanbul’u İstanbul Yapan Her Şey WE Haliç’te

İstanbul’u İstanbul Yapan Her Şey WE Haliç’te

Gaziosmanpaşa’nın ilk markalı konut projesi olan WE Haliç nefes kesici manzarası, karma yaşam konsepti ve ayrıcalıklı özellikleriyle bölgenin nitelikli yaşam alanı eksikliğini tamamlamaya geliyor. Ilgın İnşaat ve Gaziosmanpaşa Belediyesi işbirliğiyle İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen ilk markalı konut projesi WE Haliç Türkiye’nin master planlı ilk dönüşüm projesi olarak inşaat ve gayrimenkul sektörüne damga vurmaya hazırlanıyor. “Bizce Yaşam” sloganıyla inşa edilen WE Haliç projesi Gaziosmanpaşa’da, Eyüp sınırına komşu konumda yükseliyor. Tarihi yarımadanın merkezinde 58 bin 500 metrekarelik alanda  inşa edilen proje konut, ofis, bulvar ve çarşıdan oluşan karma yaşam konseptiyle ön plana çıkıyor.

Her aileye uygun konutlar WE Haliç’te

WE Haliç 11 blok üzerinde 1.057 daire, 27 ticari ünite ile toplamda 1.084 bağımsız birimden meydana geliyor. Projenin içinde her ailenin ihtiyacına uygun olacak şekilde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1,4+1 ve 5+1daire seçenekleri yer alıyor. Dairelerin büyüklükleri 40 ile 179 metrekare arasında değişiyor. WE Haliç projesinin tasarımı sırasında eski İstanbul’un cumbalı evlerinden ilham alındı. Proje Osmanlı mimarisiyle günümüz mimari detaylarının birleştiği tasarımıyla Eski İstanbul evlerinin ruhunu yaşatıyor. Projede daha ferah ve huzurlu alanlar yaratmak amacıyla tavan yükseklikleri sosyal donatı alanlarıyla birlikte 2.90 olacak şekilde tasarlanıyor.

Büyüleyici manzaraya sahip

Eyüp Sultan Cami’nin mistik havasını, Pierre Loti tepesinin büyüleyici meltemini yaşatan, Topkapı Sarayı’ndan Sultanahmet Camii’ne, Galata Kulesi’nden Süleymaniye’ye İstanbul’un sembol güzelliklerinin saklı olduğu eşsiz bir bölgede kurulan We Haliç; Haliç’ten başlayıp tarihi yarımada ve Boğaziçi’ne kadar geniş bir manzaraya sahip oluşuyla dikkatleri üzerine çekiyor.. WE Haliç’in 3. katından itibaren İstanbul’un en özel manzaralarından biri olan Pierre Lotti, Tarihi Yarımada ve Haliç manzarasını görmesi projenin isminin belirlenmesinde büyük rol oynuyor.

Yeşilin ve suyun buluşması

“LEED ND GOLD” sertifikasının gerekliliklerinin büyük bir özenle uygulandığı WE Haliç kaybolmaya yüz tutan mahalle kültürünü yeniden canlandırmak amaçlı olarak tüm mahallenin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde dizayn ediliyor. Günümüz mahalle kültüründe var olan, okul, yurtve camigibi yapılar projenin içerisine de dahil ediliyor. Projede ayrıca, 3 bin metrekarelik bir bölüm sosyal aktivite alanlarına ayrılıyor. Büyük bölümünün doğaya ve su detaylarına ayrıldığı proje içerisindeki kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna ve fitness bölümleriyle dikkat çekiyor.

10 ayda yüzde 25 rezervasyon

Mütekabiliyet Yasası kapsamında satış ve pazarlama çalışmalarına devam edilen ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören proje satışa sunulduğu 2017 yılının başından bu yana, sadece 10 aylık süreçte, henüz maketi ve satış ofisi olmadan projenin yüzde 25’lik bir kısmının rezervasyonunu gerçekleştirdi. Satışların yüzde 8’lik kısmını ise yatırım amaçlı projeye yönelen yabancılar oluşturuyor.

7 farklı ödeme seçeneği

WE Haliç’te lansmana özel konut almak isteyenlere benzersiz bir kampanya fırsatı sunuluyor. 7 farklı ödeme seçeneğinin yer aldığı kampanya kapsamında 12 ay taksit erteleme ve WE Ilgın Finans Modeli’yle yüzde “0” 48 ay taksitli ödeme seçenekleri mevcut. 2020 yılında teslimlerin gerçekleştirilmesinin planlandığı projede konutların fiyatları 219 bin TL’den başlıyor.

Her yere yakın konumda

WE Haliç şehrin kalbi olarak yorumlanan bir lokasyona ve noktaya sahip. Projeden Eyüp Sultan Camiisine yürüyerek, Mecidiyeköy’e 7 dakikada, 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne 8 dakikada ve Atatürk Havalimanı’na 10 dakikada ulaşım sağlanabiliyor. 2018 yılı içinde yapımına başlanacak olan ve 2019 yılında faaliyete girmesi planlanan Mecidiyeköy – Mahmutbey ile Vezneciler – Gaziosmanpaşa- Sultangazi metro hatlarının, Haliç Tramvayının ve proje aşamasında olan Alibeyköy – Eyüp tünellerinin WE Haliç’in ve bölgenin konumunu daha da özel bir hale getirmesi bekleniyor.

Yorumlar kapalı.