Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ HerDem ile sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamlar

HerDem ile sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamlar

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri, Türkiye’nin 7 bölgesini yansıtan konakları ve tamamı iki katlı yatay mimarisiyle, güvenli ve keyifli bir emeklilik dönemi yaşamak isteyenleri hayal ettikleri yaşamla buluşturuyor. Etra Holding’in öncülüğünde, ABD’nin yaşlı yaşam uzmanı Avendelle ve Acıbadem Sağlık Grubu’nun çözüm ortaklıkları ile hayata geçirilen HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin ilki İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri, büyüklerin hep arzu ettikleri ama ilk kez tanışacakları yepyeni bir emeklilik yaşamıyla tasarlanıyor. Türkiye’nin 7 bölgesini yansıtan konakları ve tamamı iki katlı yatay mimarisiyle dikkat çeken HerDem, mimari, içerik ve sunulan hizmetler bakımından Türkiye’de bir ilk, dünyada ise örnek olacak bir yaşam oluşturuyor.

Yöresel mimarili konaklar

Silivri’de inşa edilen HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde her konakta 14 bağımsız hane ve 100 metrekarelik bir iç avlu olmak üzere toplam 614 hane bulunuyor. Konaklardaki bağımsız haneler 60 metrekare içerisinde, 1 oda, salon ve mutfağın yer aldığı yaşam alanı, banyo ve teraslı balkondan oluşuyor. HerDem’de evler eksiksiz şekilde mobilyalı ve aksesuarlı olarak sahiplerine teslim ediliyor. Her konağın içinde, dört mevsim üstü açılır cam tavanlı iç avluya yer alıyor. Türkiye’nin yedi bölgesindeki yöresel konaklardan ilham alınarak tasarlanan konaklarda hanelerin kapısı, ortak kullanım alanı olarak tasarlanmış üstü açılabilir bir avluya açılırken, böylece komşuluk ilişkilerinin yaşatılması hedefleniyor.

Acil durum butonları

Evlerin içerisinde salonda, yatak odasında, banyoda, kısacası her yerde, her an görevlilere kolayca ulaşılabilmesi için çağrı butonları bulunuyor. Sosyal hayatın yanı sıra ev temizliği, eve yemek servisi, tadilat işleri, eczane desteği, kuru temizleme ve kuaför gibi büyüklerimizin ihtiyaç duyacağı tüm hizmetler de HerDem tarafından karşılanıyor. Bahçede ise her haneye özel bir hobi bahçesi alanı bulunuyor. Satın alma ve kiralama opsiyonlarının sunulduğu evlerin yanı sıra HerDem sakinlerinin ziyaretçilerini rahatlıkla ağırlayabileceği misafirhaneler de bulunuyor. Bu sayede sakinler, yakınları, evlatları ve torunlarıyla rahatça vakit geçirip onları diledikleri şekilde misafir edebiliyor.

Zengin hobi alanları

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde büyüklerimize rahat ve konforlu bir yaşam sunmak için bütün detaylar düşünülmüş bulunuyor. Büyüklere özel bir yaşam, mimariden başlayarak HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde çalışacak ekibe kadar apayrı bir uzmanlık gerektiriyor. Bu nedenle HerDem, sağlık ve hizmet sektöründe uzmanlık sahibi, Amerika’nın en deneyimli firmalarından Avendelle ile işbirliği yapıyor. Avendelle, HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin işletme yönetiminde Etra Holding ile birlikte hareket ediyor.

Aktif, sağlıklı ve doğal yaşamı bir arada sunan HerDem’de sakinler, meyve ve sebzeleri dalından koparıp tüketme, müzikten resme hep erteledikleri hobilerini gerçekleştirme, yenilenme merkezinde yorgunluklarını atarak rahatlayabilme ayrıcalığına sahip oluyor. Köyün içerisinde sakinler için, restoran, kafeterya, kır kahveleri, tiyatro ve sinema salonu, kütüphane, mesleki kurs atölyeleri, market, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, masaj terapi, açık ve kapalı spor alanları, tuz odaları, saman odaları, köpek parkı, doğal yürüyüş ve koşu parkurları, 9 delikli golf sahası, botanik parklar gibi sosyal olanaklar ve alanlar bulunuyor. Köy içinde ulaşım ise özel olarak getirtilen kullanışlı golf araçlarıyla sağlanıyor.

En temiz bölgelerden biri

HerDem’in inşa edildiği Silivri ilçesinin Selimpaşa Ortaköy beldesi, günlük yapılan hava ölçümlerin göre İstanbul’un en temiz bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor. TEM ve E5 otoyollarının kesiştiği noktada bulunan Selimpaşa, ulaşım anlamında da avantajlı bir konumda yer alıyor. Birkaç yıl içerisinde tamamlanacak olan 3. Çevreyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun Silivri’de kesişmesiyle, dört ana aksla şehir merkezine 30 – 40 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilecek.

Gözünüz arkada kalmayacak

Etra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, yaşlanan nüfusun hayat standartlarına ve yaşam alanlarına yönelik belirgin bazı beklentilerinin giderek daha yoğun bir şekilde oluştuğuna şu sözlerle dikkat çekti: “Büyüklerimiz bizim baş tacımız, onlar için ne yapsak az. Onların rahatı ve mutluluğu hepimiz için çok önemli. Anne babalarınız için ne istersiniz diye sorsalar, herhalde hepimiz ‘sıhhat ve afiyet’ dileriz. Herdem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde, büyüklerimiz sosyal bir ortamda bulunacak, yeşillikler içinde yaşayacak, her türlü aktiviteden faydalanacak ve sağlıkları sürekli uzmanların kontrolünde olacak. Yani kısaca sıhhat ve afiyette olmaları sağlanacak. HerDem’i oluştururken yola bu amaçla çıktık. Sağlık ve hizmet sektöründe yepyeni bir kategori başlatıyoruz ve bu nedenle üstlendiğimiz bir sorumluluk var. Hedeflerimizi HerDem bünyesinde en kaliteli hizmeti, en güvenli ve en renkli yaşam alanını sunmak üzerine oluşturduk. HerDem’in bu alanda çok önemli bir ilk adım olacağına inanıyoruz.”

Sağlık ihtiyaçları için Acıbadem desteği

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin sağlık yönetimindeki çözüm ortaklığını Acıbadem Sağlık Grubu üstleniyor. HerDem’de büyüklerin ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini uzman bir ekip gerçekleştiriyor. Proje bünyesinde doktor ve hemşirelerin 7/24 hizmete hazır olduğu bir sistem oluşturuluyor. HerDem sakinleri istediklerinde, Acıbadem Mobil tarafından özel olarak geliştirilen, akıllı bileklik, medikal takip sistemi ve dijital sağlık sistemlerini arkasında medikal koçluk hizmetini alarak da kullanabiliyor.  Ayrıca HerDem sakinlerinin yakınlarına da özel mobil bir uygulama hayata geçiriliyor; bu uygulama ile dijital platformda büyüklerinin sağlıklarına dair her türlü bilgiye ulaşabiliyorlar.

İster satın al, ister kirala

HerDem’de hanelerin fiyatları 286 bin TL’den (KDV dahil, tapu, noter masrafları ve abonmanlık hariç) başlıyor ve şerefiyesine göre değişiklik gösteriyor. Her hane 7/24 sağlık hizmetinden ve genel ev temizliği paketinden aylık 550 TL (2018 fiyatları, her yıl TEFE – TÜFE artışlı) karşılığında faydalanabiliyor. Satın almadan konaklama yapmak isteyen misafirler yemek hariç, sağlık ve temizlik paketi dahil, kişi başı aylık 4 bin 500 TL + KDV (2018 fiyatları, her yıl TEFE – TÜFE artışlı) ücretle köyde konaklayabiliyor.

Yorumlar kapalı.