Exclusive Homes ÖNE ÇIKAN Asmalı Bahçe Şehir Bahçeli Yaşamın Yeni Adresi

Asmalı Bahçe Şehir Bahçeli Yaşamın Yeni Adresi

Az katlı bahçeli yaşam konseptini uygun fiyatlarla sunan Asmalı Bahçe Şehir geniş aileler için doğayla iç içe yaşama hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Ulaşılabilir fiyatlarla bahçeli ev inşa etme konusunda öncü isimlerden biri olan Dekar Gayrimenkul’ün Demiröz İnşaat ortaklığıyla inşa ettiği ve şu ana kadar hayata geçirdiği en büyük bahçeli konut projesi olan Asmalı Bahçe Şehir orta üst gelir grubundaki insanların ve özellikle çocuklu ailelerin hayali olan bahçeli ev beklentisine karşılık veriyor. İstanbul’daki birçok projeden farklı olarak az katlı ve bahçeli konseptiyle, sokağa çıkmaya ve doğaya yakın olmaya teşvik eden, yeşil alan ve bahçe kullanımının maksimum düzeyde olduğu Asmalı Bahçe Şehir, sunduğu kaliteli ve uzun ömürlü yaşam alanları ile dikkat çekiyor.

İsteyene bahçeli ev, isteyene daire

Asmalı Bahçe Şehir projesi Bahçeşehir bölgesinde 91 bin metrekarelik bir alan üzerinde konumlandırılıyor. 600 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilen projede 499 adet konut ve 48 adet ticari ünite yer alıyor. Projedeki 499 konutun 443 adedi bahçeli ev, 56 adedi ise 1 apartman bloğunda bulunan apartman daireleri olarak tasarlanıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle 93 ile 214 metrekare arasında değişen boyutlarda dizayn edilen konutlar alternatifli dubleks ve tek katlı dairelerin olduğu az katlı binalar ile yatırımcılara birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Projedeki bahçeli evlerin 30 ile 300 metrekare arasında değişen özel yeşil alanları bulunuyor.

Dekar’dan gayrimenkul sektörüne destek

Asmalı Bahçe Şehir projesi 4 bin 400 TL’den başlayan avantajlı fiyatlarla yatırımcıların beğenisine sunuluyor. Halk Bank, Türkiye İş bankası ve Yapı Kredi Bankası ile özel kredi anlaşması olan projede peşin ve banka kredili alımlarda lansman dönemine özel yüzde 20 indirim uygulanıyor. Bunun yanı sıra gayrimenkul sektöründe başlatılan “Şimdi Al 2019’da Öde” kampanyasına Dekar markası da Asmalı Bahçe Şehir projesiyle destek veriyor. Kampanya kapsamında sadece yüzde 5 peşinat ve teslimden sonra krediyi ödemeye başlama avantajı ile kira öder gibi bahçeli bir ev sahibi olmak mümkün.

Asmalı Bahçe Şehir sosyal hayatı ayağınıza getiriyor

Asmalı Bahçe Şehir projesinde yer alan zengin donatı alanları sakinlerin ihtiyaç duydukları sosyal hayatı bir adım ötelerine taşıyor. Projenin içerisinde 4 futbol sahası büyüklüğünde bir açık park alanı bulunuyor. Bu park alanının içerisine yürüyüş ve bisiklet yolları, 2 adet çocuk oyun parkı, bir adet manzaraya hâkim seyir tepesi, 2 adet tenis kortu, 1 adet basketbol/voleybol sahası, 1 adet futbol sahası, evcil hayvan gezdirme parkuru ve 1 adet de yetişkinler için aletli spor alanı dizayn ediliyor. Ayrıca proje apartman bloğunun giriş katı içerisinde 1.800 metrekarelik bir sosyal tesis barındırıyor. Tesis içerisinde 1 açık 1 kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, fitness salonu, mini kulüp ve kafe bulunuyor. Diğer bir havuz bölgesinde ise yarı olimpik bir açık yüzme havuzu daha yer alıyor. Sakinlerin diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için ise proje içerisinde 400 metrelik bir alan üzerinde 48 adet dükkândan oluşan bir alışveriş caddesi de mevcut.

Depreme dayanıklı bölge

Asmalı Bahçe Şehir, Bahçeşehir’deki depreme dayanıklı şehir planlaması ve şehrin ana ulaşım yollarına olan yakınlığı ile ayrıcalıklı bir proje olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda Bahçeşehir’in TEM Otoyolu’nun yanında konumlanması, içinden Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan tek demiryolunun geçmesi ve Atatürk Havalimanı’na olan yakınlığı da lokasyon avantajını gözler önüne seriyor. Yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının Bahçeşehir’in yanından geçmesi ve bu sayede 3. havalimanına en yakın modern yerleşim bölgelerinden biri olması da bölgenin diğer bir avantajı. Ayrıca ihalesi yapılan metro hattı da bölgeden bahçeli ev sahibi olmak isteyenler için cazip bir etken. Asmalı Bahçe Şehir’in ilk etabının 2018 yılının Temmuz ayında, projenin tamamının ise 2020 yılında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Yorumlar kapalı.