Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Karma AND Frekans kolektif yaşamın yeni adresi

AND Frekans kolektif yaşamın yeni adresi

AND Gayrimenkul’un Kartal’da geliştirdiği yeni projesi AND Frekans yenilikçi ve retro tasarımı,  yaşamda paylaşım ekonomisi ve verimliliğiyle kolektif yaşamın yeni adresi olmaya aday. Projelerinde moda olanı değil, insanların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak akıllı çözümleri ilke edinen Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren markası AND Gayrimenkul’un yeni projesi AND Frekan,s Anadolu Grubu’nun Kartal’da bulunan eski fabrika arazilerinden biri üzerinde yükseliyor. Ana teması kolektif yaşam olarask belirlenen proje yenilikçi ve retro tasarımıyla dikkat çekiyor. 61 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen AND Frekans, deniz ve Adalar manzaralı dairelerin bulunduğu toplam 413 konuttan ve alternatif bir sokaktan oluşuyor. Projedeki 3 farklı bölüm, 3 farklı etap olarak planlanıyor. Her bir blok ismini içerisinde yer alan konut sayısından alıyor. Projenin ilk etabı AND Frekans 215’te 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 215 konut yer alıyor.

Satın alma kirala

AND Frekans projesinde, paylaşım ekonomisinin bir sonucu olarak “’sahip olmak değil, ihtiyaç süresince kullanmak’’ ekseninde yer alan ‘Kolektif Yaşam Platformu uygulanıyor. Kolektif yaşam konsepti, günlük yaşamda sürekli kullanılmayan eşya, araç ve gereçler için hem ev içinde fazladan alan hem de fazladan bütçe ayrılmasına alternatif bir çözüm sunuyor. Yılda 1 kez kullanılan matkaptan, sadece misafir geldiğinde ihtiyaç duyulan sandalyeye; yaz aylarında kullanılan bisikletten her gün kullanılmayan çamaşır makinesine kadar birçok ev aletine daire içlerinde fazladan yer ayrılıyor. Üstelik satın alınması için de ek bir bütçe gerekiyor. AND Frekans’ta kolektif yaşam platformuyla bu tür ev araç ve gereçleri site yönetiminden kiralanabiliyor. Sistemin farklı bir boyutu da otomobili olmayanların otoparklarını ve ihtiyaç duymadıkları depolarını ihtiyacı olan diğer daire sahiplerine kiralayabilme imkanı sunuyor olması. Bu kiralamadan elde edilecek bedeller ise aidattan düşülüyor.

Sosyalleşme alanları zengin

Projede oyun odası, cep sineması, müzik ve hobi atölyeleri saatlik kiralanabilen alanlar olarak, fitness, kütüphane, sauna, buhar banyosu, kütüphane gibi alanlar ise ortak alanlar olarak kurgulanıyor. AND Frekans’in tam ortasında yer alan sokağı ise, farklı konsepti ile dikkat çekiyor. Projede binaların üzerindeki Adalar ve deniz manzarasına hâkim yaklaşık 80 metre yükseklikteki yeşil çatılarda seyir terası ve serinleme havuzu, pergolalar, ekip biçme alanları gibi sosyalleşme alanları oluşturuluyor.

Retro-modern tarza sahip

Mimari tasarımını TAGO Architecs’in üstlendiği AND Frekans’ın iç mekan, ortak alan ve sosyal alanları ise Arketipo imzası taşıyor. Projenin iç mimaride benimsenen verimlilik esası, projenin hedef kitlesi ve konsepti ile uyumlu retro-modern bir yaklaşım ile tamamlanıyor. Mutfaktaki karolardan, ortak alanlardaki yer döşemelerine, iç mekanlardaki enerjik tasarımdan, proje girişinde yer alan kütüphaneye kadar entegre bir kurgu ile projenin tümüne bu yaklaşım yansıtılıyor. Ortak alanlar ise, insanların günlük rutinlerini değiştirmeden, hayatın doğal akışında ve aynı frekansta sosyalleşebilecekleri şekilde planlanıyor.

AND Frekans konutları 309 bin TL’den başlıyor

 Alışılmışın dışındaki konseptiyle, üç etaptan oluşan AND Frekans’ın ilk ve en büyük bölümünü oluşturan AND Frekans 215’te 1+1 dairelerin fiyatları 309 bin TL’den başlıyor. Proje yatırımcılara yüzde 1 KDV avantajı da sunuyor. Bunun yanı sıra, şirket bünyesinde vadelendirme seçenekleriyle birlikte kısa bir süre için anlaşmalı bankalar ile 60 ayda yüzde 0,99 – 120 ayda yüzde 1,09 faiz imkanı sağlanıyor. Daire içi mimarideki kişiselleştirme opsiyonu, ödeme planlarında da uygulanıyor.  100’den fazla ödeme planı ile herkes kendine en uygun ödeme şeklini belirleyebiliyor. E-5 Karayolu’nun hemen yanında ve metroya yürüme mesafesinde yer alan proje, merkezi konum avantajı sunuyor.

Kullanmayacağın metrekareyi satın alma

Projede her metrekarenin daha işlevsel kullanılabilmesi için her detayın titizlikle düşünüldüğünü vurgulayan Ali Baki Usta, “Kolektif yaşam konseptini, mekânların verimliliği noktasında bir adım daha öteye taşıdık. Her metrekareyi santim santim tasarladık. İhtiyacınızdan daha fazla metrekareyi satın almayın diye yerden ısıtma ile petekleri ortadan kaldırdık, sürgülü kapılar ile atıl alanlar oluşmasının önüne geçtik ve evinizde fazlalık yarattığını düşündüğünüz eşyaları koyabileceğiniz her daireye özel depo alanları planladık. Huzurla nefes alabileceğiniz balkonları ise unutmadık ve dairelerimizin tümüne balkon ekledik’’ dedi.

 

 

Yorumlar kapalı.