Exclusive Homes PROJE VİTRİNİ Butik Elements Yalıkavak lüksün yeni doğası

Elements Yalıkavak lüksün yeni doğası

Bodrum’un incisi Tilkicik Koyu’nda yüz yıllık zeytin ağaçlarının arasında doğaya zarar vermeden, eşsiz deniz manzarasına karşı konumlanan Elements Yalıkavak, ayrıcalıklı özellikleriyle kusursuz bir yaşamın yeni adresi olmayı vaat ediyor.  Eskiz Gayrimenkul tarafından Akdeniz’in kalbi Bodrum’un nefes kesici manzarasına sahip Tilkicik Koyu’nda hayata geçirilen Element Yalıkavak, doğaya saygılı, arazinin dokusuna uygun şekilde ahşap, cam ve doğal taşlardan oluşan eşsiz tasarımıyla gürültüden uzak,  dinginlik sunan bir yaşam ortaya koyuyor.  Yüz yıllık zeytin ağaçlarının, kayaların ve taşların yeri korunarak, doğal yapıyı bozmadan inşa edilen ve mimari konseptiyle benzersiz bir yaşam sunan proje birbirlerinden farklı 23 özel villa ve 25 bağımsız bölümden oluşuyor. Projede her evin büyüklüğü 320 ile 820 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Emre Arolat imzasıyla

Tasarımını dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat’ın gerçekleştirdiği proje yüksek servis standartları ile gerçek lüksü, Bodrum’un eşsiz doğasıyla bir araya getirdi. Elements Yalıkavak’ın mimarisi, Kaliforniya stilinin örnek gösterilen sayılı uygulamalarından biri olacak eşsizlikte dört  mevsim yaşama uygun olacak şekilde tasarlandı. Projenin denize bakan ön cephesi, panoramik manzaranın, göz kamaştıran peyzaj dokusunun ve denizin taze kokusunun evin içinden hissedilmesine olanak sağlıyor.

Özel iklimlendirme çözümleri

Büyüleyici Bodrum manzarasına hakim terasları ve kendine ait özel havuzlarıyla doğaya saygılı olarak tasarlanan Elements Yalıkavak’ta evler birbirini görmeyecek şekilde konumlandırıldı. Yoğun bitki ve kaya dokularının iç içe geçtiği çok özel bir alanda, bölgenin iklimsel özelliklerine uygun olarak planlanan binaların arazinin mevcut renk ve doku paletinin bir uzantısı olarak tasarlandığı bu özel proje, bu dokuya uygun olarak seçilen iklimlendirme çözümleri ile Akdeniz havasında 4 mevsim konfor yaşatıyor. Proje, ısıtma ve soğutma konforunu da verimlilik ve tasarruf değeri yüksek, ses düzeyi düşük ve çevre dostu cihazlar ile karşılıyor.

Ayrıcalıklı özelliklere sahip

 Element Yalıkavak sakinlerine resepsiyon, spa, sauna, restoran ve cafe, hamam, buhar odası, fitness salonu, otopark ve concierge servisi hizmeti sunuyor. Projede otoparklar yer üstündeki peyzajın bozulmasını engellemek amacıyla yer altında olacak şekilde tasarlanıyor.  Akıllı ev teknolojisinin kullanıldığı proje sakinleri için ayrıca 24 saat kameralı güvenlik hizmeti, konut güvenliği için yangın ve duman dedektörü, izinsiz girişe karşı alarm sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi ve kapalı devre kamera sistemi hizmetleri de sağlıyor.

 

Yorumlar kapalı.