Exclusive Homes ÖNE ÇIKAN Elite Concept manzaranın karşısında, keyfin tam ortasında

Elite Concept manzaranın karşısında, keyfin tam ortasında

Şua İnşaat tarafından, Fikirtepe’de inşa edilen Elite Concept, manzaralı konutları, kaçırılmayacak fırsatları ve kişiye özel ödeme planlarıyla yaşamın merkezinde elit bir yaşam sunuyor. 26 yıldır başta İstanbul olmak üzere kentlerin mimarisine estetik ve yaşama değer katan projeler geliştiren Şua İnşaat, Anadolu yakasının merkezi Kadıköy Fikirtepe’de hayata geçirdiği Elite Concept ile kısa vadede yüksek kazanç imkanı yaratıyor. Eğlence, kültür, alışveriş, yatırım ve hayatın tam merkezindeki konumu ve İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla elit bir yaşam konseptinin kurgulandığı projenin örnek daireleri görülmeye hazır.

Oturum ve yatırım amacıyla konut sahibi olmak isteyenler için tasarlanan Elite Concept, 24 katlı 3 bloktan meydana geliyor. Proje, çekirdek aileden geniş ailelere kadar herkese hitap edecek şekilde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleriyle toplam 785 konut ve 26 ticari üniteden oluşuyor. İstanbul’daki yüksek katlı projelerin aksine dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları ile farklılaşan Elite Concept, bu sayede sakinlerine hava alma ve gelen güneş ışığını kırarak manzarayı kusursuz bir şekilde izleme fırsatı sağlıyor. Penncere temizliğinin daireler tarafından kolaylıkla yapılabilmesine imkan tanıyan proje, açılabilen pencereleri sayesinde de evlerin rahatlıkla havalandırılmasına olanak sağlıyor.

Akıllı ev konsepti

Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran Elite Concept, doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlanıyor. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştirilecek. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden de yararlanılacak. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarruf, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesini ve aidatların azalmasını sağlayacak.

Elite Concept ile özel tasarım sistemler

Elite Concept’in mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok detayı Şua Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Elite Design bünyesinde Samandıra’da konumlanan üretim tesisinde projeye özel olarak tasarlanıp üretiliyor. Yüksek kaliteye sahip özgün tasarımlarla donatılmış projede, standartlar kapsamında yeterli olan C-35 yerine deprem dayanımı daha yüksek olan C-45 beton kullanılıyor.

Açık teras bahçeleri

Elite Concept’in yüzde 75’lik bir kısmı sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılıyor. Projenin sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Elite Concept ayrıca, bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi olma özelliğini de taşıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazalar ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanıyor.

Guardian marka özel cam tercih ediliyor

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, modern zamanların Babil Kulesi olarak adlandırılan Dubai’deki Burj Al Khalifa ve dünyanın en yüksek kulesi olmaya hazırlanan Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan bu özel camlar,daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirirken, her türlü uygulama için görünür ışık iletimini ise maksimum noktaya çıkarıyor.

 Şua İnşaat, 2018 yılının Temmuz ayında tamamlamayı planladığı Elite Concept’te başlattığı yeni kampanya ile 60 ay sıfır faiz, yüzde 10’dan başlayan peşinat ve kişiye özel ödeme seçenekleriyle yatırım yapmak isteyenleri kolaylıkla ev sahibi yapıyor.

Merkezi lokasyon avantajı

Kadıköy Fikirtepe’nin en merkezi lokasyonunda inşa edilen Elite Concept, kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yükseliyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan proje; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanıyor. Proje ayrıca, birçok eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor.

 

 

 

Yorumlar kapalı.