Exclusive Homes GÜNDEM Torkam İnşaat Sefaköy’de dev bir yatırım gerçekleştiriyor

Torkam İnşaat Sefaköy’de dev bir yatırım gerçekleştiriyor

900 Milyon TL’lik proje

Markalı konut sektöründe yurtiçinde  ve yurt dışında prestijli projelere imza atan Torkam İnşaat, Nar Kentsel ortaklığıyla İstanbul Sefaköy’de TOKİ’ den gelir paylaşım modeliyle 900 Milyon TL’lik bedelle aldığı arsa üzerinde E5 Meydan projesini hayata geçirecek. E5 Otoyolu’nun yanı başında bulunan 20.776 metrekarelik arsa üzerinde yükselecek E5 Meydan projesi bölgenin çehresini değiştirecek.

E-5 Meydan bölgeye yeni fırsatlar sunacak

TOKİ Başkanı M.Ergün TURAN, E5 Otoyolu’nun yanında yer alan arazinin, Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunduğunu dile getirdi. Arsanın merkezi konumu sayesinde ihaleye yoğun bir ilgi gösterildiğini söyleyen Turan konuyla ilgili olarak; “Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunacak.” dedi.

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan veTORKAM İnşaat IKB Mahmut Dereli

Ergün Turan, arsanın yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek proje, yeni istihdam sağlayıp bölgemizin gelişimine katkı sağlayacaktır. Küçükçekmece Sefaköy’de bulunan 20 bin 776 metrekare  Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle; üzerinde konut ve ticaret alanı projesi geliştirilecek, elde ettiği gelirin satışta belirlenen oranını da arsa payı olarak TOKİ’ ye verecek.” 

Yaşam şartları yükselecek

Sözleşmenin imzalanmasının ardından etüd ve proje çalışmalarına başladıklarını vurgulayan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli ise konuyla ilgili olarak; “Söz konusu arsa İstanbul’ un en değerli lokasyonunda yer almaktadır. Florya, havalimanı, E5, Sefaköy bileşenlerini içinde barındıran proje alanı günlük 2 milyon kişilik yolcu kitlesiyle yüz yüze kalmaktadır. Çevresindeki Üniversite, Kaymakamlık, kamu ve özel sektör binalarının yanı sıra proje, heyecan verici bir noktada yer alıyor. Bölgede ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Metro ve havaray çalışmaları var. Lokasyon avantajı sağlayan projemiz tüm ulaşım akslarının ve kentsel olanakların yanı başında konumlanıyor. E 5 Meydan projemizle iş ve yaşam standartlarını zirveye taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar kapalı.