Exclusive Homes GÜNDEM Duru Beytepe doğanın kalbinde, şehrin merkezinde

Duru Beytepe doğanın kalbinde, şehrin merkezinde

Başkent’in gözde yerleşim bölgelerinden Beytepe’de hayat bulan Duru Beytepe, konforlu yaşamı doğanın saf güzelliğiyle bir araya getiriyor. Tona Yapı ve Safe İnşaat ortaklığı ile Ankara’nın Beytepe lokasyonunda hayata geçirilen Duru Beytepe, eşsiz manzarası, mimari özellikleri ve alternatif sosyal alanlarıyla keyifli bir yaşamın kapılarını aralıyor. 47 bin 276 metrekarelik bir arazi üzerinde yükselen ve toplam 484 daireden meydana gelen Duru Beytepe, düşük konut yoğunluğu ile sakinlerine ferah bir yaşam imkanı sunuyor. Konut Kuleleri, Bahçelievler ve Bahçe Villaları olmak üzere üç farklı yaşam seçeneğiyle tasarlanan projede her aile tipine hitap edecek 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri bulunuyor.

Şaşırtıcı detaylara sahip

Projede yatay bloklar tasarlanırken, tüm daire tiplerinde salon, mutfak ve kış bahçesinin büyük peyzaj alanını görmesi hedeflenerek planlar bu mantıkla geliştiriliyor. Yatak odaları ise parsel dışındaki çevreye bakıyor. Yatay bloklarda dairelerden yangın merdivenine bağlantı kuruluyor ve her yatay bloktaki daireye yangın güvenlik holü bağlantısı veriliyor. Bu mekanlar kullanıcı için daireye ek bir kullanım alanı sağlıyor. Yatay bloklarda her daire tipine kış bahçesi olarak kapatılabilecek bir balkon alanı tasarlanıyor. Konut tasarımlarında kış bahçeleri ile dış mekan olabildiğince konutun içine alınıyor, büyük camekanlar ile peyzaj alanının hissedilmesi sağlanıyor.

Çocuklara özel dünya

Duru Beytepe, sunduğu oyun alanlarıyla eskilerdeki saflığı ve güvenli yaşamı ifade eden “mahalle” kavramını yeniden canlandırıyor. Projenin içerisinde farklı yaş gruplarına göre kategorize edilmiş özel tasarım oyun alanları, çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için özel olarak tasarlanmış bir Ağaç Ev, içinde Güneş saati bulunan, teleskopla gökyüzünü incelemeye imkân veren, çocukların eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olan özel bir gözlem meydanı, çocuklar ve yetişkinler için açık hava satranç meydanı, çocuklar için kumsal, evcil hayvan bahçesi ve kuş evleri, meyve bahçeleri, su parkuru, adrenalin ve denge parkuru, içerisinde hamakların, armut yer minderlerinin bulunduğu hem çocukların, hem de ailelerin öğle uykusuna yatabileceği keyif dolu bir siesta köşesi bulunuyor.

Doğada spor zamanı

Duru Beytepe, sağlıklı yaşama önem verenler için özel olarak tasarlanan doğa alanları ile sporu keyifli hale getiriyor. Basketboldan futbola, tenisten bisiklet parkuruna kadar birçok imkanı bir arada barındıran proje yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu seçenekleriyle sakinlerine doğa ile iç içe spor yapma alternatifi de sunuyor. Projenin içerisinde ayrıca sadece site sakinlerinin yararlanabileceği kapalı bir yüzme havuzu da bulunuyor. Bunun yanı sıra masa tenisi salonu, fitness center ve spa merkezi sakinlerin keyifle kullanabileceği alternatif spor ve sağlık alanları olarak ön plana çıkıyor. Projede yer alan spa merkezi; yaşayanların günün yorgunluğunu kolayca atabileceği sauna, buhar Odası ve Fin Hamamı hizmetleri sunuyor. Göz alıcı manzarası ve her detayında ince işçilik barındıran mimarisinin yanı sıra Duru Beytepe’nin yüzde 84 oranında yeşil alana sahip olması, yaşayanları karmaşadan uzak, huzur dolu bir yaşama davet ediyor.

Duru Beytepe, misafirlerz için de konforu düşünerek estetiğin ön planda olduğu farklı bir yaşam yaratıyor. Buna göre; proje içerisinde özellikle hanımların gün davetlerine ev sahipliği yapan, misafirlerin kolaylıkla ağırlanabileceği bir davet salonu, şık tasarımıyla doğum günü, toplantı vb. organizasyonların yapabileceği bir toplantı salonu ve çocukların bir arada ders çalışabileceği özel etüt odası tasarlanıyor.

Hayatın merkezinde

Stratejik ve eşsiz konumu sayesinde Duru Beytepe, yeşil alanlarla kaplı doğal bir yaşam sunarken, hayatın merkezinden de ayrılmıyor. Ufuk Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, ODTÜ, TED Koleji gibi seçkin okulların ve LÖSEV Hastanesi, Bilkent Şehir Hastanesi gibi sağlık kurumlarının merkezine konumlanmış olan proje, Panora AVM ve Gordion AVM’ye de eşit mesafede yer alıyor.

L Biçimli yapılar

Duru Beytepe’de toplam daire sayısının yüzde 40’ı yatay bloklarda toplanarak, projenin olabildiğince yüksek konuttan ayrışarak, yatay yapılaşmayı hissettirmesi amaçlanıyor. Konutlar projeye yerleştirilirken, parselin hastane tarafına bakan kuzey cephesi kule yerleşimlerinde dikkate alınıyor ve kulelerin gölgesi yatay bloklara düşmeyecek şekilde arazinin uç ve kuzey noktasına kuleler toplanıyor. Bu durum 2 adet L biçiminde konut ve kule bloğunun parsele uygun şekilde yerleşmesini sağlıyor. Güneş ışığı, manzara, orta alana hakimiyet, kule-yatay blok ayrımı gibi kriterler dikkate alındığında; mevcut yerleşimin, arazi potansiyelini en iyi değerlendiren ve mevcut potansiyeli üst noktalara taşıyan bir tasarım olduğu görülüyor. Güneş simülasyonları yapılan projede, yatay blokların doğu-batı ekseninde yerleşmesinden dolayı hem sağ kol hem de sol kol mutlaka 2 cepheden de güneş ışığı alacak şekilde yerleştiriliyor. Ayrıca kuleler yerleştirilirken birbirlerinin manzara ve güneşini kapatmayacak şekilde tasarlanıyor.

15 Şubat’a kadar sürecek avantajlı kampanya

Tona Yapı ve Safe İnşaat kalitesiyle yükselen Duru Beytepe projesi, sunmuş olduğu kampanya seçeneği ile yatırımcılara kaliteli ve huzurlu yaşam vaat ediyor. Projeye dahil olmak isteyen alıcılara, peşin ödemede yüzde 20, lansmana özel yüzde 10 indirim, firma bünyesinde 50 aya varan vade farksız ve kişiye özel ödeme planları ile 15 Şubat’a kadar avantajlı fırsatlar sunuluyor. Tona Yapı&Safe İnşaat sunmuş oldukları kampanya ile hem Ankara hem de Türkiye ekonomisine kazanç sağlamayı amaçlıyor.

Sosyal hayata bir adım

Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, Duru Beytepe’de kusursuzlukla tasarlanan, günün yorgunluğunun ve stresinin atılabileceği sosyal aktivite alanlarının olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Yazlık Sinema ile nostalji rüzgarını yakalarken, Organik Hobi Bahçesi, Terapi Bahçeleri, Aromatik Bahçeler, Çim Amfi, Hobi Bahçesi alanlarında ise keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlar oluşturduk. Bu alanları planlarken aynı zamanda evinize gelecek olan misafirlerinizi keyifle ağırlayabileceğiniz, toplantı odalarını ve davet salonlarını da unutmadık.”

Yorumlar kapalı.