Exclusive Homes GÜNDEM Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerine şık dokunuşlar

Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve Örnek Dairelerine şık dokunuşlar

Tahincioğlu yatırımıyla Anadolu yakasının en prestijli bölgelerinden biri olan Küçükyalı’da hayata geçirilecek olan Nidapark Küçükyalı projesinin satış ofisi ve örnek daireleri Gönye Proje Tasarım dokunuşlarıyla hayat buldu. Gönye Proje Tasarım ekibi, ticaret ve konut alanları ile birlikte okul, meydan ve park alanlarından oluşan Nidapark Küçükyalı projesinin yoğun bir anayol üzerinde konumlanan satış ofisinde, kullanıcıları beton görüntüden ve trafik gürültüsünden tamamen uzaklaştıran ve nefes almalarını sağlayan, yeşille iç içe, ferah bir tasarıma imza attı. Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi ve örnek daireleri sihirli dokunuşlardan sonra yeni sahiplerini ağırlamayı bekliyor.

Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi doğal dokularla ön planda

İki cepheden de güneş ışığı alan Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi’nde oluşturulan peyzaj alanlarıyla birlikte malzemelerde doğal dokulara yer vermeye özen gösteren mimarlar, zeminde açık renk mermer görünümlü seramikler kullanırken duvarlarda dokulu boya ve açık toprak tonlarında duvar kağıtlarını tercih etti. Satış birimlerine ayrı görüşme alanları oluştururken aralarında bölücü paneller yerine yüksek bitkiler kullanan Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, böylelikle müşterilerin ağırlandığı alanları üç tarafından bitkilerle çevreleyerek dış atmosferden uzak, botanik ve samimi mekanlar oluşturdu. Tavanlarda ise her satış birimine özel olarak, neredeyse mekan büyüklüğünde aydınlatma şapkaları tasarlayan mimarlar, tavandan sarkıtılan bu ürünlerle ikonik ve vurucu bir etki yaratmayı hedefledi.

İnce detaylarla zenginleşen daireler

Nidapark Küçükyalı projesinin örnek dairelerini de tasarlayan Gönye Proje Tasarım, görsel tasarım zenginliği ile birlikte fonksiyonları da öncelikli tutarak, modern bir tasarım çizgisini malzeme seçimi ve ince detaylarla zenginleştirdi. Banyo, mutfak ve vestiyer alanlarındaki dolap sayılarının ve depolama alanlarının özel olarak kurgulandığı örnek dairenin zeminlerinde, giriş alanından oda içlerine dağılarak devam edecek şekilde parke kullanımına yer vererek sıcak bir ev hissinin daha ilk adımdan itibaren algılanmasını hedefledi. Banyo zemin ve duvarlarda doğal taş görünümlü seramiklerle duvar kağıtlarını dengeli bir şekilde kullanarak sıcak etkiyi ıslak hacimlerde de sürdüren Gönye Proje Tasarım, mobilyalarda ahşap görünümlü kapaklar kullandı; banyo aynalarını ise dolaplı tasarlayarak depolama alanları arttırdı.

Yaşama alanlarında kanepelerde yer alan şık deri detaylar, üzerinde kullanılan özel tasarlanmış deri detaylı yastıklarla tamamladı. Zeminde kullanılan halılar, mobilya renklerinden yola çıkarak özel olarak tasarlanıp, üretildi. TV paneli ve yemek masasında ise doğal mermer tercih edildi. Örnek dairenin yaşam alanlarındaki modern ve şık çizgi yatak odalarına da taşındı. Ebeveyn yatak odasının giyinme bölümü, füme cam seperatörle ayrılarak bu bölümde doğal ışıktan yararlanıldı. Yatak başında, geniş ahşap paneller içerisinde zarif bronz metal detaylara yer verildi. Nidapark Küçükyalı projesinin örnek dairelerinde kullanılan tüm yağlı boya tablolar Ressam Esra Yılmaz tarafından bu projeye özel olarak hazırlandı.

Yorumlar kapalı.