Exclusive Homes GÜNDEM Konutta satışlarındaki düşüş yatırımcılar tarafından fırsata çevrilebilir

Konutta satışlarındaki düşüş yatırımcılar tarafından fırsata çevrilebilir

Başkent Ankara’nın inşaat sektöründeki 50 yıllık tecrübesiyle güven kaynağı firmalarından olan BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, TÜİK haziran ayı konut satış verilerini değerlendirdi. Bezci, ilk 5 ayın, geçen yıla göre artan konut satışlarının Haziran’da yüzde 7,9 gibi sert düşüş yaşamasının konut alıcısı açısından aslında “fırsat” olduğu dile getirdi.

Bezci: “Yılın son çeyreğinden umutluyuz”

İlk ve ikinci konut satışlarında bu yıl Ramazan bayramının Haziran ayına denk gelmesi nedeniyle düşüş beklediklerini, buna karşın bu kadar sert düşüş beklemediklerini söyleyen Efe Bezci konuyla ilgili olarak; “İlk konut satışlarındaki yüzde 7,9’luk, ikinci konut satışlarında yüzde 8,2’lik azalış, konut alıcısı için aslında şu an fırsat aylarında olduğunun göstergesi. Arz, talep dengesinin fiyatların da tüketici lehine gelişeceği gerçeğinden yola çıkılırsa konut sahibi olmak isteyen kişiler şu an oluşacak avantajları birkaç ay sonra başlayacak sezonda yakalayamayabilirler. Şu unutulmamalı ki inşaat sektörü tüm badireleri bu zamana kadar başarı ile atlattı ve hızlı gelişimini sürdürüyor. Dolayısıyla Haziran ayı verileri aldatmamalı, iyi okunmalı. Biz sektör temsilcileri olarak Eylül ile birlikte yılın son çeyreğinden oldukça umutluyuz” dedi.

Efe Bezci, geçen ay yabancıya satışta oranın yükselmesini ise “Türkiye’ye duyulan güven” açısından büyük değeri olduğunu ifade etti.

Yorumlar kapalı.