Exclusive Homes GÜNDEM İnşaat sektörünün 4. Çeyreğinde rekor satış bekleniyor

İnşaat sektörünün 4. Çeyreğinde rekor satış bekleniyor

Gerçekleştirilen kampanyalarla birlikte canlılık kazanan inşaat sektörünün 4. Çeyreğinde konut satışlarının rekor düzeyde artış göstermesi bekleniyor.

Son büyüme rakamları, dövizin sürekli düşme eğiliminde olması ve BİST’in 100 bin bandına gelmesi ile piyasalar moral bulurken, bu olumlu gelişmelerin Ramazan ve yaz başlangıcı nedeniyle konuta yeteri kadar yansımadığını belirten YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, buna karşın 4. çeyrekte beklentilerinin üst düzeye ulaştığını söyledi.

1 milyon konut el değiştirdi

Osman Cem Çankaya, Alımlarda halen tam olarak atlatılamayan endişenin Eylül, Ekim ile yok olmasını beklediklerini şu sözlerle dile getirdi: GYODER, kısa süre önce bir yılda 1 milyon konutun el değiştirdiğini bildirdi. Siyasi ve ekonomik yapıdaki tüm sorunlara karşın bu ciddi bir rakam. Demek ki Türk inşaat sektörü, olumsuzluklara karşın gerek yurt içi, gerekse küresel inşaat pazarında payını giderek artırıyor. Ayrıca büyükşehirlerimizdeki büyümenin konut sektörüne talebi sürekli sıcak tutacağını ve önümüzdeki 20 yılda sektör gelişiminin hızla devam edeceğini düşünüyorum. Biz ve bizim gibi köklü firmaların beklenti çıtası her zaman yüksek olur. Her koşulda üretime devam eder, sıkıntılara karşın ürettiğimiz formüllerle güzel sonuçlar almaya çalışırız. Tüm veriler, gözlemler bu yıl 4. çeyreğin sektörümüz adına başarılı geçeceğini gösteriyor.”

 

Yorumlar kapalı.