Exclusive Homes GÜNDEM Alya Grandis’te yaşaması ayrıcalıklı, yarınlar kazançlı

Alya Grandis’te yaşaması ayrıcalıklı, yarınlar kazançlı

Beylikdüzü’nün prestijli projesi Alya Grandis, yatay mimarisi ve farklı konseptlerde geniş daire seçenekleriyle bölgenin değerini yükseltmeyi hedefliyor. Akkuş İnşaat ve Lübnanlı inşaat firması Boss4 Gayrimenkul ortaklığıyla, Avrupa Yakası’nın hızla değeri yükselen lokasyonlarından Beylikdüzü’nde hayata geçirilen Alya Grandis geniş daire seçenekleriyle, ebeveynleri ile yaşamak isteyenler, hobilerini yaşamlarına taşımak isteyenler, homeofis düzeninde mesleklerini yerleşim bütünü içinde değerlendirmek isteyenler gibi farklı gruplara hitap ediyor. Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde inşa edilen proje, yatay mimarisi, katta villa keyfi sunması, garden house daireleri ile ön plana çıkıyor. Projenin mimari dokunuşlarını Kuba Mimarlık gerçekleştiriyor.

Konforlu yaşam alanları

100 milyon TL yatırım değerine sahip olan Alya Grandis, 25 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 10 blok halinde, 100 seçkin konut ve 8 ticari birinden meydana geliyor. Aile yaşamına önem veren ve güvenliğin ön planda tutulduğu projede, blokların yüksekliği 5 ile 12 kat arasında değişiyor. Alya Grandis, 136 ile 190 metrekare arasında değişen 3+1, 201,5 metrekarelik 4+1 tipinde Garden house dairelerin yanı sıra üst katlarda 315 ile 327 metrekare arasında değişen 6+2 ve 372 metrekare boyutlarında 7+2 konak – katta villa penthouse seçenekleriyle tasarlanıyor. Garden house dairelerde 30 metrekare bahçe terası bulunuyor. Alya Grandis projesinde 2 kata yayılan; normal ve çatı katı keyfini, konforunu bir arada sunan “Penthouse“ kavramları farklı konut kullanım tercihlerine yanıt vermek üzere dizayn ediliyor. Her dairede en az iki balkon olması avantajı ise sakinlere ferah bir yaşam ayrıcalığı sunuyor.

Dört cepheli daireler

Alya Grandis, İstanbul’da bugünlerde önemi daha da anlaşılan yatay mimari konseptiyle tasarlanıyor. İçe dönük mimarinin kurgulandığı projede bütün yaşam alanları ve balkonlar içe bakıyor. Bu sayede insanlar çocuklarını oynarken izliyor ya da havuzu görüyor. Ayrıca, sakinler her katta tek komşuya sahipler. Projenin en büyük detayı ise; dairelerin dört cepheli olması. U şeklinde tasarlanan balkonlar, salon ve mutfağa hitap ediyor. Sabah ve akşam rüzgarın hissetmek için dairelerin kuzey ve güney cepheleri boş şekilde bırakılıyor. Dairelerde cephelerin çok olması nedeniyle karanlık oluşturan bir cephe bulunmuyor. Gün içinde bir cephe mutlaka güneşi yakalıyor.

Lansmana özel fırsatlar

“Yaşaması ayrıcalıklı, yarınları kazançlı” sloganıyla satışa çıkartılan Alya Grandis’teki konutların yüzde 17’si ön talep döneminde satıldı. Ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL olarak belirlenen projede, fiyatlar lansman dönemine özel olarak, 520 bin TL’den başlıyor. Yatırımcılara lansman döneminde ilk 20 konut için yüzde 15 peşinat, kalanı 36 ay vade farksız taksitlendirme seçeneği sunulacak. 3+1 tipindeki dairelerin kira değerlerinin 2 bin 500 TL ile 3 bin TL aralığında olması beklenen proje tamamlandığında yatırımcıların en az yüzde 30 getiri sağlaması planlanıyor. Alya Grandis’te hayatın 2019 yılının Aralık ayında başlaması planlanıyor.

Çocuklu ailelerin tercihi

Alya Grandis projesinin 4 bin 272 metrekarelik bir kısmı yeşil alana ayrılıyor. İçe dönük yaşam felsefesi içinde, kendi kendine yetebilen sosyal alanlara sahip olan projenin sakinlerine sunduğu olanaklar arasında ise; kapalı yüzme havuzu, fitness center, çocuk oyun alanları, sauna ve kapalı otopark yer alıyor. 8 ayrı prestijli okula komşu lokasyonda yükselen proje, TEOG sistemi yerine getirilen adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Proje ayrıca, İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan ve bölgedeki canlılığı artırmada önemli potansiyeli bulunan Yaşam Vadisi’ne de birkaç kilometre mesafede yer alıyor.

 

 

 

Yorumlar kapalı.