Exclusive Homes EXCLUSIVE HOMES Kapak Projesi Cubes Ankara ile sınırların ötesinde yaşam

Cubes Ankara ile sınırların ötesinde yaşam

Ankara’nın gözde lokasyonlarından Çukurambar’da hayat bulan Cubes Ankara, dikkat çekici mimari detayları, ayrıcalıklı özellikleri ve lokasyon avantajıyla hayalini kurduğunuz keyifli yaşam konseptini gerçeğe dönüştürüyor. Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant ortaklığıyla Ankara’nın merkezi bölgelerinden Çankaya’da hayata geçirilen Cubes Ankara, Başkent’in yeni çekim merkezi Çukurambar’a yeni bir hareket kazandırmaya geliyor. 200 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde inşa edilen Cubes Ankara 2 bloktan meydana geliyor. 85 bin metrekarelik kısmı satılabilir konut ve ofis alanına, 44 bin metrekarelik kısmı ticari alana ve 76 bin metrekarelik kısmı konut ve ofis alanı alanına ayrılmış olan projede yaklaşık 1.000 adet ofis, konut ve değişen boyutlarda modüler bağımsız birimler yer alıyor.

Herkese özel cube

Cubes Ankara’da; A Blok Konut ve Exclusive Rezidanslarına, B Blok ise ofis ve otel birimlerine ayrılıyor. Proje, yatırımcıların metrekareler satın alması yerine, ihtiyaçları ölçüsünde cube’leri birleştirerek kendi ev ve iş hayatını yaratmalarına imkan sunuyor. Buna göre; konutta 1650 metrekare, ofiste ise 1800 metrekare kat büyüklüğü ve 35 ile 180 metrekare arasında değişen modüler birimler yaratılabiliyor. Doğayla bir arada olmak, temiz havayı daha fazla hissetmek isteyenler için projenin içinde yemyeşil kat bahçeleri ve ferah teraslar yer alıyor.

Projenin içerisinde farklı büyüklüklerde ve işlevlerde toplantı ve konferans salonları bulunuyor. Toplantılarında fark yaratmak isteyenler için hem dikey kat bahçelerinde toplantı yapma imkanı sağlanıyor, hem de şehrin zirvesinde toplantı yapmak isteyenler için kat bahçelerine business lounge’lar ekleniyor.

Sağlığını düşünenlere

Cubes Ankara’nın içerisinde bir bölüm sağlığına ve formuna düşkün olanlar için özel olarak tasarlanıyor. Projenin 11. ve 27. katı koşu parkuru olarak dizayn edilirken, yatırımcılar SKY GYM alanında günün her saati keyifle spor yapma ve stresten arınma imkanı bulabiliyor. Bu alanda danstan pilatese, kick-box’tan tai-chi’ye kadar her türlü spor çeşidi bulunuyor. Bunların yanı sıra, projenin 11. katında bir de Yoga House oluşturuluyor. Ayrıca bu kata, biraz daha rahatlamak isteyenler için spora bambaşka bir bakış açısı getirecek, Ankara’nın en özel manzarasına sahip Relax Zone’u yaratılıyor.

Cubes herkesi düşünüyor

Cubes Ankara, şehrin içinde ihtiyaç duyulan tüm sosyal imkanları kendi içerisinde bir araya getiriyor. Projenin içerisinde yöresel pazardan kuaföre, kuru temizlemeden terziye kadar birçok donatı alanı bulunuyor. Ayrıca projede parkların ve oyun alanlarının yanı sıra tasarlanan Kids Zone çocukların keyifli vakit geçirmelerine ve evlerine mutlu dönmelerine olanak sağlıyor. Evcil hayvan dostlarını da düşünen proje içerisinde özel bir otel ve hastanenin yer aldığı Pets Zone diye bir bölüm barındırıyor.

Yeniliklere bir adım

Ankara’nın sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Cubes Ankara’nın içerisinde yeni şeyler keşfetmek isteyenler için birbirinden özel lezzetler sunan restoran ve kafeler de yer alıyor. Sağlıklı seçimler sunan zengin restoranlar, kısa kahve molalarına eşlik eden kafeler, sokak lezzetlerini barındıran özel alanlar isteyenlere öğle molasında, isteyenlere de akşamları hizmet verecek. Proje, atölye ve sergi amaçlı hizmet veren Art Zone Sanat Merkezi’nin yanı sıra konser, sinema, konferans, tiyatro ve daha birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Ayrıca Cubes’ün içerisinde 2 bin kişilik bir gösteri merkezi de yer alacak.

Cubes Ankara’da otel işletme omurgasından yola çıkılarak yepyeni bir model tasarlanıyor. Buna göre gece gündüz vardiyalı çalışan; housekeeping, günlük temizlik, sekreterya, teknik servis, vale, güvenlik birimlerinin yer aldığı, geniş otoparkların oluşturulduğu,  7/24 hizmetin verildiği yepyeni bir sistem kuruluyor. Bu sistem sayesinde gereksiz harcamalar engellenerek, düşük aidatlı sisteme geçilmesi hedefleniyor. Cubes Ankara’da Dünya’nın en iyi güvenlik teknolojisi kurularak retina okuma, yüz tanıma ve biyometrik imza gibi güvenliği en yüksek seviyede tutacak sistemler oluşturuluyor. 1,4 milyar TL değere sahip olan ve yüzde 40’ı satılan Cubes Ankara, gerçekleştirilen yatırımı 9 yılda geri kazandırıyor.

Kendi Cube konseptini yarat

Cubes Ankara’nın tasarımında, yenilikçi ve farklı bir mimari tarz ön plana çıkıyor. Bu sayede alıcılar projede metrekareler satın almak yerine, Cube’ler birleştirerek ihtiyaç duyulan boyutlarda kendi ev ve iş hayatını yaratabiliyor. Projenin içerisinde gökyüzüne yakın olmak isteyenler için “Sky Cube”, kendi özel Cube’ünü oluşturmak isteyenler için “Cube” ve “Double Cube”, rahatlığına düşkün, ferah yaşamı benimseyenler için “Loft Cube”, daha fazla alana ihtiyaç duyanlar için “Double Loft Cube”, doğayla iç içe olmak isteyenler için ise “Garden Cube” gibi konseptler oluşturuluyor.

Ünlü markanın ilk oteli Cubes Ankara’da

Cubes Ankara projesinin otel bölümü için dünyanın prestijli otel zincirlerinden Marriott International’ın Residence Inn By Marriott markası ile anlaşma sağlandı. İmza töreninde konuşan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Bambaşka bir bakış açısıyla projelendirdiğimiz, mimarisinin sadece bugüne değil yarına da kalıcı bir iz bırakacağına inandığımız projemizde dünyanın sayılı otel markalarından biri olan Marriott International ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Uzun dönem konaklamalara uygun olarak geliştirilen özel bir konsept olan Residence Inn By Marriott, anlaşma ile birlikte Türkiye’deki ilk otelini Cubes Ankara’da 2019 yılında açacak.” dedi.

Uzun konaklamada dünya lideri

Residence Inn by Marriott markası, Türkiye’deki büyüme stratejileri dahilinde 740’ın üzerinde otelle uzun konaklama segmentinde dünyada lider konumda oluşuyla dikkat çekiyor. Uzun konaklama talebini karşılamak amacıyla dizayn edilen marka, içinde ayrı yaşam, çalışma ve uyuma alanları bulunduran geniş suite odalardan oluşuyor. Tam kapsamlı mutfaklar, market alışveriş servisi, lobide yer alan 24 saat açık market ve ücretsiz kahvaltı hizmetleri ile Residence Inn by Marriott misafirlerin seyahat ederken zamanlarını daha iyi kullanmalarını ve kendilerini evde hissederek, refah içinde konaklamalarını sağlıyor.

Yorumlar kapalı.